eos.studio - projekty logo i identyfikacja wizualna firm

Wizerunek ma znaczenie


Ventus Solutions Inc.

Opis realizacji

Zakres: projekt logo i elementów identyfikacji wizualnej

Ventus Solutions to firma zajmująca się kompleksowo rozwiązaniami z dziedziny energii wiatrowych: od uzyskania stosownych pozwoleń poprzez instalację wiatraków i ich konserwacji. Nazwa firmy wywodzi się od łacińskiego słowa ventus - wiatr, wicher, powiew powietrza.

Przesłanie graficzne znaku jest dość oczywiste: wizerunki wiatraków ustawionych w szeregu ukazują istotę działania firmy i zakres, wskazują także na większy zasięg działania spółki (niż w przypadku jednego wiatraka). Wkomponowane obiekty w pagórkowaty teren oraz kolor zielony dają konotację o ekologią i czystą energią przyjazną dla środowiska. Cały sygnet u dołu robi wrażenie miękkiego, obłego poprzez zamknięcie łagodnymi krzywymi krańców terenu, poniżej zaś nazwa firmy wykonana jest fontem z lekkim szeryfem, nadającym napisowi prestiżu i elegancji. Jeszcze poniżej widzimy claim (który został wymyślony przez EOS.STUDIO) wykonany fontem nieco odręcznym, zamaszystym, z bardzo ciekawym krojem litery "d". Całość kompozycji zamknięta w prostokącie, idealnej figurze do zastosowań znaków, pokazuje firmę stateczną, profesjonalną, z dobrymi zasadami.

W wizerunku samochodu zastosowaliśmy zupełnie odmienne podejście do znaku. Zamiast sztywnej kompozycji, pozwalamy sobie "rozebrać" logo na części pierwsze i przekomponować całość tak by dopasować identyfikację firmy do potrzeb ekspozycji, jednocześnie nie tracąc z oczu głównych wytycznych znaku i posługując się wyłącznie jego elementami.

inspiracja podczas projektowania

projekt logotypu

projekt logotypu (kolorystyka mono)

zbliżenie budowy znaku

kolorystyka firmowa

wersje kolorystyczne znaku

wersje kolorystyczne znaku

wizualizacja samochodu firmowego

wizualizacja samochodu firmowego