eos.studio - projekty logo i identyfikacja wizualna firm

Wizerunek ma znaczenie


HEMSEL

Opis realizacji

Zakres: projekt logo

Wykonując projekt logo dla firmy Hemsel, zajmującej się dziedziną obsługi przemysłowych silników, analogicznie do branży, natchnienia szukaliśmy w schemacie budowy silnika spalinowego. Do zaprojektowania piktogramu logo zainspirował nas tak nieodzowny element jak cylinder. Zaprojektowany sygnet otrzymał cylindryczne kształty konotując tym do rzutu cylindra na równi do genezy sygnetu czyli wpisania litery "H" od nazwy firmy.

Tworząc paletę barw na potrzeby logo doszliśmy do wniosku, iż aby wzmocnić oraz uatrakcyjnić zaprojektowany piktogram, należy zastosować przejście gradientowe. Powstały efekt jest analogią do emisji ciepła cylindra. Dzięki tak kreatywnemu rozwiązaniu otrzymaliśmy doskonałą analogię do budowy oraz samej pracy silnika spalinowego.

Specjalnie zaprojektowana typografia na potrzeby znaku jest unikatowa oraz bardzo nowoczesna. Nadaje logo mocno technicznego charakteru, jak również dzięki zaobleniom doskonale komponuje się z piktogramem. Sumując powyższe: całość znaku firmowego idealnie wskazuje na obszar działalności firmy, znak jest ciekawy oraz doskonale zapadający w pamięć.

projekt logo

logo w wersji jednokolorowej

inspiracja

projekt logo (wizualizacja)

projekty akcydensów podstawowych (wizualizacja)